Okolo pálavských vrchů

Cyklovýlet s průvodcem
Délka: 58 km
Odjezd: 08:00 od Hotelu Strážnice mikrobusem směr Pavlov
Návrat: 19:00, Hotel Strážnice
Obtížnost: č. 2-3
Cena: 555 Kč/osobu

Profil trasy: Převážně asfaltové cyklostezky, vhodné pro všechny druhy kol a pro všechny věkové kategorie. Pro méně zdatné cyklisty doporučujeme elektrokola.

Dnešní etapa nám představí nejteplejší a téměř nejsušší oblast České republiky, na Pálavu. Zdejší půda dodnes ukrývá dávná tajemství lovců mamutů, Keltů a zapomenuté příběhy vojáků římské legie, kteří tu podle legendy začali pěstovat vinnou révu. Tu najdeme všude, kam se podíváme. Pěstuje se zde mnoho odrůd, ale ta nejznámější je tzv. Pálava, kříženec Tramínu červeného a Müller Thurgau. Středobodem dnešního dobrodružství je město Mikulov, které se pyšní mohutným barokním zámkem, situovaným na bělostných skalách Pálavy. Další dominantou je tzv. Svatý kopeček, který zdobí kaple sv. Šebestiána. Aby toho nebylo málo, v oblasti dnešních Dolních Věstonic se v roce 1925 našla soška tzv. Věstonické Venuše, která je nejstarší hliněnou soškou na světě. Z Pasohlávek se vydáme přes Brod nad Dýjí vinohrady do Nového Přerova a Mikulova, kde budeme mít čas na oběd a krátkou prohlídku. Poslední část etapy pojedeme kolem největšího moravského rybníku Nesyt v Sedleci, projedeme kolem Hraničního zámečku v Hlohovci a etapu zakončíme ve Valticích. Zpět do Strážnice se vrátíme autobusem.

V ceně zahrnuto:
– přeprava kol a osob ze Strážnice do Břeclavi a z Pasohlávek do Strážnice
– průvodce
– mapa, informace k výletu, interinář pro individuální jízdu

V ceně není zahrnuto:
– strava a vstupy do zámků a muzeí

Poznámky:
– minimální počet osob pro uskutečnění výletu je 12 os. a max. 24
– na výlet se dostavte min. 30 min. před odjezdem (příprava kol)
– doporučujeme mít helmu, náhradní duši, sadu lepení, pumpu, pláštěnku, malé občerstvení, batoh nebo tašku na kolo, (můžete rovněž zapůjčit v půjčovně )
– technické problémy řeší každý sám nebo přes našeho průvodce
– v případě nepříznivého počasí (trvalý déšť) se výlet nekoná
– vhodné pro všechny věkové kategorie