Vinicemi Modrých hor

Cyklovýlet s průvodcem
Délka: 68 km
Odjezd: 08:30 od Hotelu Strážnice mikrobusem směr Mikulov
Návrat: 22:00, Hotel Strážnice
Obtížnost: č. 3
Cena: 690 Kč/osobu

Profil trasy: Převážně kopcovitý terén, asfaltové cyklostezky nebo zpevnění povrch. Vhodné pro všechny druhy kol. Není vhodné pro malé děti a pro méně zdatné seniory bez elektrokol. Elektrokola si můžete zapůjčit v naší cyklopůjčovně.

Po snídani vyjedeme mikrobusem do Mikulova a na bývalém území lovců mamutů zahájíme dnešní etapu. Tentokrát objevíme krásu Modrých hor a jejich zvlněnou krajinu červených vín. Cestou nás také osloví sklepní areál ve Vrbicích. Přes nejvýznamnější vinařské obce se dostaneme do obce Čejkovice, která skrývá tajemství a vinný sklep templářských rytířů. Zde se nabízí možnost tento lahodný mok ochutnat, nebo kdo spíše upřednostňuje čaje, bylinky a koření, tak může navštívit rakouskou firmu Sonnentor a ochutnat čaje nejrůznějších chutí v biokvalitě. Po chuťovém zážitku nastává poslední část dnešní etapy, která nás dovede do Nechor u Prušánek. Název Nechory má zajímavý původ, říká se, že kdo navštěvuje prušánecké sklepy, je zdravý a ne chorý, tak uvidíme, zda je to opravdu pravda. Po ukončení etapy je pro Vás nachystáno malé občerstvení vč. degustace vín.

V ceně zahrnuto:
– přeprava kol a osob ze Strážnice do Pavlova a z Prušánek do Strážnice
– průvodce
– mapa, informace k výletu, interinář pro individuální jízdu
– degustace vín vč. malého občerstvení ve sklepě v Nechorách, odjezd ve 21:00

V ceně není zahrnuto:
– oběd a vstupy do zámků a muzeí

Poznámky:
– minimální počet osob pro uskutečnění výletu je 12 os. a max. 24
– na výlet se dostavte min. 30 min. před odjezdem (příprava kol)
– doporučujeme mít helmu, náhradní duši, sadu lepení, pumpu, pláštěnku, malé občerstvení, batoh nebo tašku na kolo, (můžete rovněž zapůjčit v půjčovně )
– technické problémy řeší každý sám nebo přes našeho průvodce
– v případě nepříznivého počasí (trvalý déšť) se výlet nekoná
– tato etapa není vhodná pro méně zdatné seniory bez elektrokol a rodiny s dětmi